16/06/15

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie
-Barczew 2015

W dniach 5-7 czerwca b.r. w Barczewie odbywały się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Blisko 130 zawodników reprezentujących 32 zespoły z całego kraju w ciągu 2 dni rywalizowało w 20 konkurencjach. Również Fundacja Posejdon próbowała swoich sił wystawiając grupę ratowników w której skład wchodzili: Monika Ludwikowska, Katarzyna Rychła, Łukasz Gruszczyński oraz Paweł Dankiewicz.

Pierwszego dnia odbywały się seminaria, test wiedzy, konkurencja kondycyjna - cross fit oraz 2 scenki związane z wypadkiem masowym. W sobotę przez blisko 12 godzin zawodnicy sprawdzali się w 16 konkurencjach rozlokowanych na terenie gminy Barczewo. Zadania sprawdzały zakres wiedzy o KPP oraz umożliwiały sprawdzenie się w ekstremalnych warunkach terenowych.

Oto niektóre ze scenariuszy:

• wyciąganie z zatopionego samochodu dwójki dzieci,
  • pomoc osobie poparzonej w wyniku wybuchu kotłowni,
  • wyciąganie poszkodowanego z środka jeziora do łodzi ratunkowej,
  • zabezpieczenie osoby z urazem głowy po uderzeniu w płytką wodę przy skoku na bungee,
  • pomoc poszkodowanym w bójce w trakcie libacji alkoholowej,
  • wyciąganie poszkodowanego z samochodu osobowego po wypadku,
  • urazy w wyniku wybuchu zbiornika z paliwem w trakcie spawania.

Zawody były świetną okazją do wykazania się sprawnością w różnych, nietypowych sytuacjach oraz do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności ratowniczych w praktyce.

25 czerwca 2020
Zapraszamy do udziału w zawodach! Organizujemy dla Was zawody z zakresu ratownictwa w ramach kwalifikowanej
19 lipca 2015
Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Ratownictwa POSEJDON otrzymała zgodę MSW na wykonywanie ratownictwa wodnego. Decyzja